Dużymi krokami nadciągają mistrzostwa w piłce nożnej w Katarze, a większa część facetów z ekscytacją odlicza kolejne doby. W sieci globalnej pojawia się dużo przemyśleń dotyczących tego, jaka grupa zawodników zwycięży zawody, a jaka ma na to nieznaczne perspektywy. Docinek wobec przeróżnych futbolistów również nie zabraknie. Czy niezwykłe wydarzenie zagwarantuje nam niesamowite emocje?

Znakomitość igrzysk

Obecne mistrzostwa świata będą bezgranicznie unikalne, mimo pokaźnej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do obecnej chwili się odbyły. Pierwszy raz w historii, pojedynki między drużynami przeniosą się na obszarze Bliskiego Wschodu, a ponadto po raz pierwszy w państwie wyznania islamskiego. Pora kalendarzowego roku również okazuje się specyficzna, z uwagi na fakt iż widowisko sportowe odbędzie się w trakcie jesieni. Jest to zarazem ostatni mundial, gdzie udział będą brać zaledwie 32 ekipy piłkarzy, albowiem na następnym takim zgromadzeniu piłkarskim, liczba ekip piłkarzy zwiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych drużyn.

Nieprzychylne opinie ludzi

Najbliższe mistrzostwa są bardziej dyskusyjne od swych wcześniejszych wersji. Występują przekonania, iż wybór obszaru, w którym mistrzostwa mają się odbyć, miał tło korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w społeczności piłkarskiej widać gołym okiem gigantyczne niezadowolenie. Wokół wydarzenia nieustannie włóczyło się widmo skandali, lecz czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, iż w czasie budowy stadionów i całej infrastruktury, zmarła bardzo duża liczba pracowników budowy, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednakże nie przyhamowało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego historycznego turnieju dla gospodarza, którym jest Katar.

Jaki zespół podniesie w górę puchar?

Mimo sporej niechęci aniżeli uznania w stosunku do gospodarza zawodów, i tak miliony kibiców biorą czynny udział w procesie, typując przeróżne drużyny do wygrania całego turnieju. Najczęściej wybieranymi ulubieńcami publiczności do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza turnieju musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz